Poznański Klub Starówka, znany wcześniej jako klub Od Nowa, prowadzi aktywną działalność wystawienniczą. Ostatnio odbyła się tutaj wystawa Rysunku, Malarstwa i Rękodzieła poznańskiej artystki Alicji Godurkiewicz, którą można sprowadzić do mianownika – jej bogata miłość do sztuki szeroko pojętej.

Szukanie swojej drogi twórczej to fascynacja sztuką Olgi Boznańskiej, geniusza Rembrandta czy Leonardo da Vinci. Wachlarz uprawianych gatunków sztuki to bogactwo jej wnętrza przepełnionego miłością do ludzi i życia wśród nich. Gra kolorów to realizacja palety marzeń – sama mówi Alicja Godurkiewicz, która lubi „bawić się” kolorami.

Mieniące się kolorami tęczy kwiaty i siadające na nich motyle i ważki dają wyciszenie i pogodę ducha tak ważną dla każdego z nas. Widok trzepoczących piórek ptasząt to najpiękniejszy obraz na ścianie, który ukoi każdego.

Artystka sama stworzyła scenografię swojej wystawy, co dało jej radość i pomogło dokonać samooceny, a nie jest to najłatwiejsze. Podobnego zdania byli także zwiedzający, czynnie uczestniczący i grono bliskich jej sercu gości, którzy wzięli udział w niebanalnym wernisażu. Zapraszam w imieniu Alicji Godurkiewicz i własnym do odwiedzanie meandrów jej bogatego wnętrza przelanego na twórczość. Wystawa czynna będzie do końca czerwca br. w Klubie Starówka przy ul. Wielkiej 1 w Poznaniu.

Elżbieta Konował