Zespół Smutne Piosenki zaprasza na koncert promujący niedawno wydaną debiutancką płytę, „Dziki ogród”.

Smutne Piosenki w 2015 roku powołała do życia basistka, Paulina Frąckowiak, która jest autorką muzyki i tekstów zespołu. Współtworzą go z nią znakomici muzycy – Izabela Polit (wokal), Michał Ruksza (piano) oraz Jakub Szwarc (perkusja).

Smutne Piosenki zagrały już wiele koncertów i zagościły na antenach licznych stacji radiowych, spotykając się z pozytywnym odbiorem. Mają na koncie sukcesy konkursowe: III miejsce i sześć nagród dodatkowych na Zimowej Giełdzie Piosenki 2017 w Opolu, II miejsce na Festiwalu Artystycznym „Koniugacje” 2017 w Rawiczu, nagrodę im. Andrzeja Jakóbca w kategorii „muzyka” na FAMA 2017 oraz III miejsce na Festiwalu Muzyczna Jesień – Międzynarodowe Konfrontacje Artystyczne 2017 w Grodkowie. W eliminacjach Narodowego Centrum Piosenki Polskiej do opolskich Debiutów ich piosenka „Dziki ogród” zajęła II miejsce, zyskując słowa uznania od jurorów: Piotra Stelmacha z III Programu Polskiego Radia, Krzysztofa Dominika – menadżera HEY i Nosowskiej oraz Rafała Poliwody − dyrektora Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

Bądźcie tam z nami, by jako pierwsi wejść w posiadanie krążka, który oprawiła w baśniową okładkę Rozalia Ogonowska i zapewnijcie sobie możliwość zajrzenia do książeczki, w której każdy tekst piosenki został przez nią okraszony unikatową ilustracją. Posłuchajcie studyjnych wersji naszych utworów, zarejestrowanych i zmiksowanych przez Patryka Pawłowskiego i wychwyćcie uchem wszystkie smaczne kąski, których dołożył w postprodukcji Wojtek Blachowiak – zachęcają muzycy.

 

Koncert Smutnych Piosenek odbędzie się w czwartek 14 czerwca 2018r. o godz. 20:00 w klubie Dragon przy ul. Zamkowej 3 w Poznaniu. Wstęp wolny.

Michał Sobkowiak