V.A. Gallery Poland zaprasza na wystawę „Lekkość tiulu i trud point”, będącą wielką gratką dla miłośników malarstwa i baletu. Wystawie patronuje Kulturalnik Poznański.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na wernisaż wystawy warszawskiej Artystki Agaty Mikulskiej Sienkiewicz, dzięki której wnętrze Naszej Galerii wypełni się poruszającymi wyobraźnię, tanecznymi obrazami i przemieni je w pasjonującą, majestatyczną opowieść o balecie, którą przeżywać będziemy przy brzmieniu muzyki.

Obrazy Agaty Mikulskiej niosą ogromny ładunek emocjonalny. „W cyklach Na scenie” i „Poza sceną” zaprasza nas do świata życia wewnętrznego baleriny. Interesujemy się jej losem i przeżywamy z nią emocje związane ze spektaklem. Z jednej strony zwiewność i eteryczność, lekkość tiulu z drugiej zaś tytaniczna praca wykonywana w dążeniu do perfekcji, co okupione jest wyrzeczeniami, bólem i tytułowym trudem point. Artystka pozostawia nam jednak margines swobodnej interpretacji swoich dzieł. Sztuka Agaty Mikulskiej może być odbierana wielopłaszczyznowo, co czyni ją kompletną, a kunszt artystyczny zapewnia doskonałe doznania estetyczne.

Agata Mikulska-Sienkiewicz, czyli „Dega w spódnicy” – artystka, malarka, urodzona w Puławach, absolwentka Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, obecnie mieszkająca i pracująca w Warszawie. Oprócz malarstwa fascynuje się baletem, czego daje wyraz w swej twórczości. Mimo młodego wieku, ma już na swym koncie kilka wystaw, a jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Litwie, Stanach Zjednoczonych…

Wernisaż wystawy odbędzie się 12 kwietnia 2018r. o godz. 18.00 w Sali Multiroom Metalmex (ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo).