Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK zaprasza na dzisiejszy koncert zespołu Skicki-Skiuk.

Skicki-Skiuk to nie projekt jazzowy, to zespół. Są niczym Power Rangers – każdy z członków jest potężnym muzykiem sam w sobie, ale spotykając się razem transformują się w niepowstrzymywalnego jazzowego Megazorda… Mają nie tylko talent i umiejętności, które pozwoliły im na zdobycie uznania i nagród na festiwalach i konkursach, ale też niespotykaną, totalnie zespołową energię, którą generują na scenie. Energię, która zdecydowanie ich wyróżnia, za którą kocha ich publiczność.

Prawdopodobnie to dlatego po zdobyciu Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz Nad Odrą Leszek Możdżer zaprosił właśnie ich do nagrania debiutanckiego albumu „Chrarumimia” (data wydania: kwiecień 2018r.), łączącego elementy jazzu, bluesa i rocka.

 

Kilka faktów o Skicki-Skiuk:

– 75% członków zespołu marzyło w dzieciństwie o zostaniu gwiazdą rocka, 25% gwiazdą jazzu.

– 75% członków zespołu uzyskało tytuł magistra jazzu, 25% niebawem dołączy do reszty.

– 90% kompozycji stanowi rezultat pracy zespołowej.

 

Podczas swojego istnienia zdobyli kilka nagród – Grand Prix School&Jazz Festival, II miejsce na Blue Note Poznan Competition, III miejsce na Grupa Azoty Tarnów Jazz Contest, ale po zdobyciu nobilitującego Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz nad Odrą postanowili zakończyć etap zgłaszania się na konkursy, skoncentrować się na nagraniu płyty i zacząć koncertować.

Grali w bardzo różnych miejscach: od jazzowych klubów do filharmonii, ale najciekawszym jak dotąd wyzwaniem był występ w ramach Nocy Jazzu zorganizowanej przez Jazz Forum na jednym z największych wydarzeń muzycznych w Europe – Woodstock Festival 2017. Reakcja liczonej w tysiącach woodstockowej publiczność potwierdziła, że jazz w wydaniu Skicki-Skiuk jest nie tylko muzyką dla koneserów gatunku. Teraz, u progu wydania debiutanckiego albumu, gotowi są na nowe wyzwania.

 

Koncert odbędzie się 26 marca 2018r. o godz. 20:30 w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu. Wstęp wolny.