Legenda festiwalu w Jarocinie, zespół Korpus, powraca z albumem „Respekt”. W ramach trasy promującej to wydawnictwo zespół zawita do Poznania.

Zdobywca licznych nagród na najważniejszych imprezach w Polsce jak m.in. Open Rock, Rock na Wyspie, Muzyka Młodych, Rock Galicja, Rock Arena, Rock Giełda czy Rock Skra; jeden z najbardziej rozchwytywanych zespołów rock estrady, klasyfikowany obok takich formacji jak TSA, Turbo, Kat czy Bank, zespół Korpus powraca na sceny z nowym znakomitym materiałem „Respekt”, aby pokazać, że duch rock’n’rolla nigdy nie umiera, a stara dobra szkoła zawsze będzie najlepsza. Fani rocka bez problemu na tej płycie odnajdą ducha kompozycji grupy Scorpions czy RSC. Chociaż taka muzyka jest lekceważona przez stacje radiowe, to fani chętnie jej słuchają i wciąż chodzą na koncerty rockowe.

Najbliższa okazja, by posłuchać „dobrego rockowego grania” już w najbliższy piątek 16 marca 2018r. o godz. 19:30 w klubie Blue Note Poznań (ul. Kościuszki 79). Występ grupy Korpus poprzedzą gościnne występy zespołów Mr. Pollack oraz Gomor.

Grupa Mr.Pollack to formacja stworzona przez trzech braci Polaków. Edukacje muzyczną rozpoczęli w 7. roku życia w chórze Stanisława Steczkowskiego. Po występie na Festiwalu w Jarocinie w 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records, dla której nagrali płytę „QŃ”. W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-In, występując z Jackiem Królikiem i Piotrem Żaczkiem. W 1995 firma GK podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta „Manhattan-One”, w nagraniu której wziął udział Grzegorz Skawiński. Następnie bracia współpracowali z angielskim zespołem Real Deal podróżując po świecie. Owocem tej współpracy był album z roku 2000 „Air On 6 Strings” zawierający przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki poważnej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rimski-Korsakow. Zespół koncertował m.in. w USA, Niemczech, Belgii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Gomor powstał w 1988 roku w Poznaniu z inicjatywy ówczesnych technicznych Turbo & Wolf Spider i zadebiutował udanym i szokującym występem na Metalmanii ‘89. Z tego też okresu pochodzą pierwsze nagrania tego zespołu wydane przez Metal Mind Productions na składance Metalmania ‘89. Po wielu latach zawieszenia Popcorn (Acid Drinkers) i Compass (Syndicate, RH Blue) na jednej z wielu imprez postanowili reaktywować Gomor, co zaowocowało w 2012 r. nagraniem albumu „Apocalyptic Rise”, który zawiera 11 ostrych i dynamicznych metalowo-rock’n’rollo’wych kompozycji w nurcie muzycznym a’la Motörhead.

Michał Sobkowiak