„Winter Songs of Frank Sinatra” to idealny repertuar na zimowe wieczory. Swingowe wersje znanych amerykańskich piosenek świątecznych to prawdziwa uczta muzyczna. „Let it Snow”, „The First Noel” czy „Jingle Bells” pozwolą Państwu przenieść się do świątecznego Nowego Jorku lat 50-tych.

Premiera koncertów miała miejsce w Filharmonii Poznańskiej w styczniu 2017. Koncerty zgromadziły czterokrotnie komplet publiczności, dzięki czemu koncert w Poznaniu zobaczyło i wysłuchało ok. 4000 widzów. Projekt z powodzeniem przyjął się również w Gdańsku i przyciągnął publiczność do Gdańskiego Maneżu.

Podczas koncertu można usłyszeć ponadczasowe przeboje, jakimi są amerykańskie standardy świąteczne wykonywane m.in. właśnie przez słynnego Franka Sinatrę oraz przepiękne kolędy z repertuaru artysty tj. „Let it snow”, „Winter wonderland”, „Silent night”.

Do tegorocznych poznańskich koncertów zaangażowany został kwartet smyczkowy Tomasza Citaka oraz sekcja instrumentów dętych. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane muzyczne aranżacje nawiązujące charakterem do muzyki lat 40-stych i 50-tych.

 

Występują:

Natalia Świerczyńska – wokal

Dawid Kostka – gitara

Mateusz Urbaniak – fortepian

Wojciech Judkowiak – kontrabas

Sebastian Skrzypek – perkusja

Tomasz Orłowski – trąbka

Karol Wieczorek – saksofon

Piotr Banyś – puzon

Kwartet smyczkowy Tomasza Citaka

 

Koncert odbędzie się w środę 10 stycznia 2018r. o godz. 18:00 i 20:00 w Auli UAM przy ul. Wieniawskiego w Poznaniu.