Działalność i dyskografię Krzysztofa Klenczona „Klenczolodzy” dzielą na trzy etapy, okresy: Niebiesko – Czarni, Czerwone Gitary, Trzy Korony i chicagowski. Każdy z nich miał pewne cechy wspólne.

Przecież Jego kompozycje okazały się ponadczasowe, są evergreenami. Można w tym miejscu tylko wymienić takie utwory jak Historia jednej znajomości, Nikt na świecie nie wie, Gdy kiedyś znów zawołam Cię, Kwiaty we włosach, Wróćmy nad jeziora, Jesień idzie przez park, Biały krzyż, 10 w skali Beaforta, Hej, słowiki, słowiki, Port, Pożegnanie z gitarą.

Nie tylko te wymienione utwory usłyszymy w trakcie pierwszego w 2018 roku ptaaakowego spotkania w Gnieździe PTAAAK’a w Jeżyckim Centrum Kultury (ul. Jackowskiego 5-7), 5 stycznia o godz.18.00. Taki właśnie repertuar przygotował Daniel Słowiński z Andrzejem Brzegiem i synem Jakubem.

Kim jest Daniel Słowiński? Jest nauczycielem i instruktorem muzycznym w GOK w Zagórowie, multiinstrumentalistą (gra m.in. na wszelkich gitarach, skrzypcach, harmonijkach ustnych), wokalistą, śpiewa w znanym chórze Quarta, wykonuje solowe recitale, specjalizuje się głównie w poezji śpiewanej, jest znawca twórczości m.in. Edwarda Stachury, Jacka Kaczmarskiego czy Bułata Okudżawy. Komponuje piosenki, utwory instrumentalne na gitarę klasyczną.

W J.C.K. wystąpi z synem Jakubem, absolwentem szkoły muzycznej w klasie gitary klasycznej oraz z Andrzejem Brzegiem, który w czasach szkoły średniej i pierwszych lat studiów był bardzo aktywny muzycznie. Właśnie z okresu lat siedemdziesiątych pochodzi większość skomponowanych przez niego piosenek, do których pisał tez teksty.

Taki tematyczny wieczór klenczonowsko – przyrodniczo – ekologiczny będzie z pewnością dobrym akcentem rozpoczynający kalendarzowy 2018 rok. Dla przypomnienia – widzimy się w piątek, 5 stycznia 2018 r. o godz.18.00 w Jeżyckim Centrum Kultury vis a vis Starostwa Powiatowego.

Krzysztof Wodniczak