Koncert „Kolędy Świata” odbędzie się jutro w Poznaniu. Wezmą w nim udział: Katarzyna Cerekwicka, Kuba Badach i Piotr Cugowski, którzy odwiedzają największe miasta w Polsce, prezentując kolędy z ich najnowszego wydawnictwa „Kolędy Świata 2”.

Nowa płyta zespołu TGD „Kolędy Świata 2” to ciąg dalszy podróży, w którą wyruszyliśmy z zespołem w poszukiwaniu bożonarodzeniowych tradycji. Tym razem artyści zabiorą nas do Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii czy Anglii. Nie zabraknie też polskich kolęd, takich jak „Bóg się rodzi” czy „Bracia patrzcie jeno”. Oprócz tego podczas koncertów, będzie można usłyszeć pieśni hebrajskie, francuskie oraz łacińskie.

Obok tych starszych melodii będzie można usłyszeć również współczesne piosenki. Całość repertuaru mieni się kolorami i pulsuje za sprawą znakomitych wokalistów i instrumentalistów. Kolędowanie w takim gronie stworzy jedyne w swoim rodzaju widowisko, wypełnione poczuciem ciepła i wspólnoty.

Pierwszy koncert został wyprzedany. Drugi odbędzie się we wtorek 16 stycznia 2018r. o godz. 21:30 w Auli UAM przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu.

Michał Sobkowiak