Jeżeli znacie takie utwory jak :Amazing Grace, Chrying in the Chapel ( z rep. Elvisa Presleya), Hallelujah – Leonarda Cohena, Summertime z rep. Elli Fitzgerard, Brigde Over Troubled Water (znany z wykonania Simona and Garfunkela), Im Sorry (Brendy Lee), melodie ze ścieżki dźwiękowej z filmów Parasolki z Cherburga, Ostatni walc czy Ojciec chrzestny, Only You (The Platers) czy Oh Happy Day z rep. Mahalii Jackson – skorzystajcie z zaproszenia na koncert do poznańskiego klubu Blue Note.

 

Taki repertuar doczekał się niezliczonej ilości transkrypcji, przeróbek, aranżacji i interpretacji. Tirsa to interpretatorka swingu, doskonale posługuje się technika scatu. Tym razem w pocztówce dźwiękowej wystąpi z grupą pod okazjonalną nazwą COCTAIL w składzie: Andrzej Kosowski – instrumenty klawiszowe, Roman Dziergwa – fortepian, Karol Górski – perkusja, Kazimierz Miler – kontrabas i gościnnie ukraiński trębacz Dymitro Tushchenko.

Wokalistka wiodąca Tirsa wykazuje bluesnotowy zaśpiew z jazzowym feelingiem. Struktury jej śpiewu są rozlegle w alikwotach, a w każdym wykonywanym utworze ubarwia melizmatami swoją – zdaje się – niewyczerpaną wręcz skalę porównywalną do niejednej divy operowej, chociaż bliżej jej do śpiewu intonacyjnego Mahalii Jackson czy Sarah Vaugan.

Zespół COCTAIL specjalizuje się w repertuarze ponadczasowym, czyli dominują evergriny i standardy bluesowe, balladowe, pieśni gospel, contemporary christian music. Taki repertuar przekrojowy zawsze się podoba, a dzięki wybornemu wykonaniu zapamiętany jest na dłużej, nie tylko podczas występu. Muzycy są odprężeni, pozbawieni nerwowości, spokojni i dyskretni. Taką muzykę najchętniej zabiera się ze sobą do domu…

Radzę zarezerwować sobie czas w czwartek 14 grudnia br. o godz.18.00 na dwugodzinne rozsmakowywanie się z muzycznym COCTAIL-em. Wstęp do klubu Blue Note (CK Zamek wejście od ul. Kościuszki) na ten koncert jest wolny.

Krzysztof Wodniczak