Dzięki osobom dobrej woli, które zaangażowały swój czas, talent, a niekiedy i własne środki finansowe, oddajemy w Państwa ręce czwarty numer „Kulturalnika Poznańskiego”.

W tym numerze znajdą Państwo wywiad z Pawłem Bączkowskim, który jest największym propagatorem country w naszym regionie. Podsumujemy ósmą edycję Festiwalu Niezależnej Twórczości Filmowej i Fotograficznej Seniorów „Wyścig Jaszczurów” i przybliżymy sylwetkę jego ambasadora Stefana Mroczkowskiego.

W ramach naszego kącika retro przypomnimy artystów związanych z Poznaniem – zespół Klincz oraz Romualda Pszczółkowskiego. Sporo uwagi poświęcimy również sylwetce i twórczości Jacka Kulma.

W naszej galerii będzie można zobaczyć uroki tegorocznej jesieni w Poznaniu, a także wybrane akcenty bożonarodzeniowe. W ramach cyklu „Kościoły (warte) Poznania” przybliżymy Państwu świątynię św. Jana Vianneya, która mieści się na Sołaczu.

Miłośnikom teatru polecamy omówienie spektaklu „Będzie Pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we w wsi Kamyk” Agaty Dudy-Gracz w Teatrze Nowym w Poznaniu, autorstwa Andrzeja Górnego oraz „Malowany ptak” Mai Kleczewskiej w Teatrze Polskim, napisane przez debiutującą na naszych łamach Elwirę Białek-Kaźmierczak.

Ponadto polecamy „Zaułek Poezji”, felietony oraz recenzje autorstwa naszych dziennikarzy, m.in. książki „Marek Piekarczyk – zwierzenia kontestatora”.

Kulturalnik Poznański nr 4

Michał Sobkowiak

Redaktor Naczelny