W ramach festiwalu małych form teatralnych Nanodramy 2017 polecamy spektakl „Wystarczy tylko wyjść z domu”.

Współczesne społeczeństwa europejskie, w tym społeczeństwo polskie, trawione są permanentnym kryzysem idei, wiary, a nawet życia. Dominuje filozofia porażki cywilizacji, kultura śmierci i zanik wartości. Ludzie pogrążają się w depresji, czarno widzeniu, dewiacjach, ucieczce od prostej afirmacji życia.

Ideą spektaklu jest odwrócenie tych tendencji i zwrócenie uwagi na jasną, pozytywną stronę naszej egzystencji. Na pokazaniu tych elementów życia, chciałoby się cytując Houellebecq’a przywołać wręcz „cząstki elementarne” odczytane na nowo, które są wszechobecne i jednak ogólnie dostępne „za darmo”, dla każdego. To co widzimy, ale zupełnie z tego nie korzystamy, codziennie. To wartości najprostsze, które są obecne tuż koło nas, których nie zauważamy zaprzęgnięci w kierat codziennego życia, stanowią osnowę omawianego spektaklu.

 

Reżyseria: Dariusz Swojak

Scenariusz: Dariusz Swojak, Roman Andrzejewski, Natalia Klupp

Obsada: Roman Andrzejewski i Natalia Klupp

Muzyka: Adam Brzozowski

 

Najbliższe spektakle „Wystarczy tylko wyjść z domu” odbędą się 3, 4 oraz 5 listopada 2017 o godz. 19:00 w Republice Sztuki Tłusta Langusta przy ul. Gwarnej 11 w Poznaniu.