„Jesień Filmowa” to cykl rozproszonych wydarzeń filmowych ożywiających kulturalne życie Poznania w drugiej połowie roku. Podczas najbliższego seansu uczestnicy obejrzą film „Fanatyk” w reżyserii Michała Tylki.

Jest to pierwszy profesjonalny polski film krótkometrażowy stworzony na podstawie copypasty (historyjki aktywnie przeklejanej z forum na forum). Projekt otrzymał dotację w wysokości 110 tys. zł zwyciężając w konkursie na najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego, organizowanym przez Krakowski Klaster Filmowy.

Fenomen płynnego przejścia z anonimowego kreowania treści w sieci do realizacji profesjonalnej produkcji filmowej, wspomaganej nie tylko przez prestiżową organizację zajmującą się edukacją filmową, ale przede wszystkim przez aktywnych użytkowników Internetu, będzie punktem wyjścia do dyskusji z zaproszonymi specjalistami i twórcami filmu.

Projekcja filmu „Fanatyk” odbędzie się 28 listopada 2017 r. o godz. 18:00 w Domu Tramwajarza przy ul. Słowackiego 19 w Poznaniu. Seans potrwa 90 min. Wstęp wolny. Po pokazie filmu odbędzie się dyskusja o crowdfundingu.

Michał Sobkowiak