Choć za oknami jesień, to coraz częściej myślimy już o nadchodzących Świętach. Od minionej soboty w Poznaniu odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy – Betlejem Poznańskie 2017, który potrwa do 22 grudnia.

Od 18 listopada w centrum Poznania można wprowadzać się w wyjątkowy, gwiazdkowy nastrój. Podobnie jak w zeszłym roku, poznański Jarmark Bożonarodzeniowy odbywa się zarówno na Starym Rynku jak i Placu Wolności. 35-dniowy jarmark obfituje w bogaty program wydarzeń kulturalnych m.in. występy artystyczne, atrakcyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wydarzenia charytatywne. Nie zabraknie też spektakularnej Parady Świątecznej i uroczystego rozświetlenia ogromnej choinki. Obok tego wszystkiego, czeka nas w tym roku coś naprawdę niesamowitego: w samym centrum Poznania stoi już 33-metrowa karuzela – Młyńskie Koło.

 

W ramach „Betlejem Poznańskiego” odbędzie się konkurs STIHL POZnan Ice Festiwal, tym razem dwuczęściowy:

– Speed Ice Carving (9.12.) – w każdej rundzie zmierzy się 3 rzeźbiarzy, którzy w ciągu 30 minut będą wykonywać rzeźbę na temat zadany przez organizatora. Najlepsi spotkają się w II rundzie, która wyłoni finalistów.

– Konkurs główny (10.12.) – rzeźbiarze w dwuosobowych drużynach przez 8 godzin będą wykonywać rzeźby na dowolnie obrany temat, które później będzie można podziwiać przy pokazie laserowym i muzyce.

Michał Sobkowiak