W tym tygodniu w ramach „Jesieni filmowej” zaprezentowane zostaną dwa projekty: „Lokalne talenty” w Domu Tramwajarza oraz „Dances With Camera” w klubie Pies Andaluzyjski.

„Lokalne talenty” – pokaz filmów i spotkanie z twórcami (120 min. / wstęp wolny)

Pokaz filmów krótkometrażowych, wyprodukowanych przy wsparciu Poznan Film Commission. Różnorodny gatunkowo program filmów obejmie zarówno krótkie fabuły, jak i animacje. Po projekcji odbędą się rozmowy z udziałem twórców życiowo lub zawodowo związanych z Poznaniem.

Projekcja odbędzie się 24 października o godz. 20:00 w Domu Tramwajarza przy ul. Słowackiego 19 w Poznaniu.

 

„Dances With Camera” (90 min + afterparty / wstęp wolny)

Międzynarodowy program filmów wyselekcjonowany z repertuaru Short Waves Festival, którego wspólnym językiem jest taniec, ruch oraz swobodna ekspresja ciała. Na zestaw złożą się krótkometrażowe produkcje taneczne z całego świata, ukazujące nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji ilustrowane za pomocą medium filmu.

Afterparty: Pepe. live act/dj-set

Pepe. to producent pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego. Tworzy muzykę z pogranicza elektroniki, eksperymentuje z jazzem i klimatami songwriterskimi. Inspiruje się twórczością Jima Jarmuscha oraz takimi artystami jak: Mount Kimbie, Gold Panda, Bibio czy Four Tet. W marcu 2014 roku ukazała się pierwsza EP artysty – „Lovin’”. Pod koniec 2016 roku wytwórnia Flirtini wydała materiał zatytułowany „Places Without Things”. Artysta współpracował m.in. ze znaną wokalistką popową – Izą Lach na potrzeby kompilacji Flirtini Heartbreaks & Promises vol. 3. Obecnie pracuje nad nowym materiałem.

Projekcja + afterparty odbędzie się 27 października o godz. 20:00 w klubie Pies Andaluzyjski przy ul. Nowowiejskiego 17 w Poznaniu.

Michał Sobkowiak