Już dziś, po pół roku od bardzo udanego koncertu promującego nową płytę, do Blue Note wraca poznański zespół Hot Water.

Hot Water to legenda blues-rockowego grania lat 90. w Wielkopolsce. Po latach milczenia zespół powrócił na początku 2017 roku z nowym, bardzo dobrze przyjętym wydawnictwem „Elektryczny Kot”. Płyta została wydana przez wytwórnię MyMusic. Zapowiedzią albumu był promujący ją singiel „Anioł”, który przez kilka tygodni znajdował się na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Poznań, oraz pojawiał się w Radiowej Trójce oraz w kilkunastu innych rozgłośniach radiowych w całej Polsce. Inna piosenka z tej płyty – „Jeśli” przez wiele tygodni gościła na liście przebojów Antyradia, a nawet w pierwszej dziesiątce tego zestawienia.

Na płycie znajduje się dziesięć nowych kompozycji, które w większości będzie charakteryzowało wyjątkowe brzmienie unikalnych gitarowych cigar-boxów: Mrs. S and Mr.S. customowych cacuszek, stworzonych specjalnie dla Maćka Sobczaka przez poznańskiego lutnika Macieja Rzeczyckiego.

Muzycy od wielu lat stanowią podstawy sceny muzycznej Poznania. Hot Water już w latach 90. koncertowało w klubach, halach i na uznanych festiwalach rockowych i bluesowych m.in. Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Jazz Fair czy Rawa Blues. W 2007 roku zespół zagrał jako support przed Joe Cockerem.

Hot Water doceniany jest zarówno przez muzyków, krytyków, jak i publiczność. Razem z grupą koncertowali m.in.: Małgorzata Ostrowska, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Waglewski, Krzysztof Ścierański, Michał Urbaniak, Tadeusz Nalepa, Taj Mahal, Andrzej Wodziński, Zbigniew Wrombel, Bartek Szopiński, Andrzej Trzeciak, Thomas Feldmann, Christian Rannenberg i wielu innych.

Muzyczne dokonania zespołu uhonorowane zostały nagrodą Benedykt ’94 (w kategorii zespół), w innych kategoriach nagrodę tę otrzymali wówczas: Krzesimir Dębski, Robert „Litza” Friedrich czy Affabre Concinui.

Zespół ma za sobą ciekawą współpracę ze znanym aktorem filmów akcji Stevenem Seagalem, któremu akompaniował w kilku występach muzycznych w Poznaniu i Warszawie. Seagal koncertował w Polsce przy okazji pobytu na planie zdjęciowym w naszym kraju. Okazało się, że aktor jest niezłym gitarzysta zakochanym w Jimim Hendrixie.

O popularności grupy wśród słuchaczy na początku lat 90. najlepiej chyba zaświadczy pozycja piosenek Hot Water na listach przebojów, np. na podsumowaniu notowań (od 1 do 200) listy Radia S w 1994 roku utwór „I can’t get mad because of you” zajął 4. miejsce, przed takimi hitami jak: Dire Straits „On every street”, Whitney Houston „I will always love you”, czy Metallica „Nothing else matters”.

Zespół nagrał 4 płyty: „Hot Water” w 1993 wydaną przez Polton, „Wolne od świąt” z roku 1995 wydaną przez Polton Warner Music Poland oraz „Dwa słowa” wydaną w 2003 roku przez Music Collection Agency oraz, wspomnianą wyżej, ostatnią „Elektryczny Kot”, wydaną w 2017 roku przez MyMusic.

Od reaktywacji Hot Water bardzo aktywnie koncertuje. Przez ostatni rok zagrał kilkanaście koncertów. Grupa towarzyszyła przez ten czas takim gwiazdom, jak legendarny zespół Ten Years After, jak będący ogromną inspiracją dla nich amerykański zespół Vapors of Morphine, czy nasz rodzimy Dżem. Szczególnym wydarzeniem była wiosenna dużą klubowa trasa z zespołem Happysad, gdzie młoda publiczność, która po raz pierwszy spotkała się z muzyką zespołu, przyjmowała ich z dużym entuzjazmem. Rok 2017 to także duże wydarzenia festiwalowe. Hot Water można było zobaczyć na Blues Suwałki, Blues Express Festiwal, Bazar Blues, BLuesowo a także – jako laureat eliminacji – zagrali na tegorocznym Przystanku Woodstock w Kostrzynie. Ciekawym doświadczeniem był także koncert na Festiwalu Jesień z Bluesem w Białymstoku, który był transmitowany na żywo przez Program 3 Polskiego Radia. Hot Water zagrał także koncert z transmisją live w radiowym studio im. Komedy w Radiu Poznań.

 

Skład zespołu

Maciej Sobczak – gitara, wokal,

Dariusz Nowicki – perkusja,

Piotr Tarnawski – bas,

Bartek Szopiński – piano, Hammond,

Maciej Zdanowicz – gitary,

Maciej Syroczyński – gitary

 

Koncert odbędzie się 27 października 2017r. o godz. 20:00 w Blue Note Poznań (ul. Kościuszki 79).