V.A. Gallery Poland zaprasza na wystawę malarstwa Ewy Jasek zatytułowaną „F4NT45TYC2N3”, która odbywa się w ramach cyklu „Mariaż sztuki z biznesem”.

Na granicy abstrakcji i realizmu balansują postaci kobiet zobrazowanych przez Ewę Jasek. Są one piękne, zamyślone, skupione, wyłaniają się z nierzeczywistości abstrakcyjnego tła, z półcieni lub z jasności, jakby nie miało znaczenia skąd. Ważne, że manifestują się w teraźniejszości. Obrazy przykuwają uwagę ekspresyjnymi pociągnięciami pędzla i dynamiką ugięcia linii, innym razem kontrastem pomiędzy światłem i mrokiem, który niejako prowokuje, aby podejść bliżej płótna, by zobaczyć o co chodzi, w tej widocznej z daleka grze świateł i cieni… Przedstawione w ascetycznej i wysublimowanej palecie symfonii barw, nieco nieobecne kobiety, chcą skłonić patrzącego do wmyślenia się w siebie, do nieoczywistych refleksji, do powędrowania w odległe obszary nieznanych nam jeszcze meandrów umysłu… – mówi Renata Pawul, koneser sztuki.

V.A.Gallery Poland realizuje misję uwrażliwiania odbiorców na polską sztukę współczesną, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Nie chcąc tego robić w oparciu o tradycyjne i znane powszechnie formy prezentacji artystów i ich dorobku, galeria nieustannie poszukuje nowych form upowszechniania sztuki.

Więcej informacji: https://www.va-gallery.pl/

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 25 listopada 2022r. o godz. 18:00 w sali Multiroom w Wysogotowie k/Poznania przy ul. Wierzbowej 162. Wstęp bezpłatny.