Poznali się w Zespole Pieśni i Tańca „Wielkopolska” 40 lat temu (30 lat są małżeństwem). On śpiewał w chórze, ona tańczyła w balecie. Ich miłość rozkwitła podczas tournée w Hiszpanii (stąd zapewne ich córka pała miłością do tego kraju, zna biegle hiszpański, 3 lata mieszkała w Madrycie).

Ich wspólną pasją był i jest folklor. Darek był kierownikiem muzycznym wielu zespołów folklorystycznych w Wielkopolsce zdobywając główne nagrody na festiwalach na całym świecie; założył też z przyjaciółmi zespół wokalno-instrumentalny „Konsonans”. Jest pedagogiem i nauczycielem muzyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Poznaniu. Danka jest z wykształcenia ekonomistką, od wielu lat pracuje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, ostatnio wyróżniona złotym medalem za wieloletnią służbę przez Prezydenta RP, od 2000 roku do dnia dzisiejszego tańczy w Zespole Tańca Ludowego „Staropolanie-Wielkopolska”. Ich pasją stał się także taniec irlandzki i muzyka irlandzka; uczęszczają (niestety z powodu pandemii z przerwami) na zajęcia w szkole tańca irlandzkiego „Etnobalans”.

Pandemia spowodowała, że dużo czasu spędzanego w domu postanowili wykorzystać na zrealizowanie jeszcze jednego wspólnego marzenia i wystąpi w sobotę 26 marca o godz. 18:00 w Jeżyckim Centrum Kultury duo instrumentalne DanDar Melody. Wysłuchamy następujących kompozycji:

 1. Si bheag Si mhor
 2. The Rose
 3. El Condor Pasa
 4. Over the rainbow
 5. You raise me up
 6. Only you
 7. Besame mucho
 8. Krywaniu, Krywaniu
 9. Gronicek
 10. Dwa serduszka
 11. Ukraina to ja – Solidarni z Ukrainą (utwór zostanie zaśpiewany)
 12. Bouree I
 13. La mer
 14. O mio babbino caro
 15. Marsz turecki
 16. Bouree II
 17. Largo
 18. Galway girl