V.A. Gallery Poland zaprasza na kolejną wystawę z cyklu „Mariaż sztuki z biznesem”. Wernisaż wystawy Miry Smerek- Bieleckiej „Światy nierzeczywiste, światy ukryte…” odbędzie się w najbliższy czwartek.

Poetyka obrazów Mirosławy Smerek-Bieleckiej nastraja do wspomnień. We wcześniejszych okresach swojej twórczości ujmowała wiele w prostej formie, zamykając swoje „opowieści” w kufrach, walizkach, torebkach. Charakterystyczne w jej malarstwie są cykle m.in. Walizki, Torebki, Parawany. W nowszych obrazach przedstawia scenki rodzajowe i figuralne w uproszczonym pejzażu. W swoim malarstwie odwołuje się do pokładów ludzkiej pamięci, wyobraźni i głęboko zakorzenionych archetypów.

Mirosława Smerek-Bielecka jest absolwentką Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom otrzymała w 1979. Mieszka i tworzy w Olsztynie. Wielokrotnie reprezentowała środowisko olsztyńskie na wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych, między innymi brała udział w Salonie Jesiennym w Paryżu w 2001. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w 1984 roku oraz Rady Miasta Olsztyna.

Posiada odznakę Srebrny Krzyż Zasługi otrzymany w 2009 roku. W 2014 otrzymała odznaczenie i nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Smerek-Bielecka jest autorką ponad 40 wystaw indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych. Organizowała także warsztaty, plenery i obozy artystyczne w kraju i za granicą. Prace w zbiorach muzealnych, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Biurze Wystaw Artystycznych w Olsztynie, Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie, Royal Theatre w Plymouth w Anglii, Urzędu Miasta w Olsztynie, Urzędu Miasta Gelsenkirchen (Niemcy), Urzędu Miasta Dębno, Gorzów Wlkp. oraz w zbiorach Watykanu.

„Mariaż sztuki z biznesem” to cykl wydarzeń artystyczno-kulturalnych zainicjowanych ponad pięć lat temu przez firmę Metalmex oraz Stowarzyszenie Metal Merge. Ideą spotkań jest stworzenie platformy łączącej dwa różne światy: sztuki i biznesu. Odbywają się one we czwartki, na wzór Czwartkowych Obiadów organizowanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie głównym organizatorem spotkań jest V.A. Gallery Poland. Więcej na stronie: http://www.va-gallery.pl/

Wernisaż wystawy „Światy nierzeczywiste, światy ukryte…” odbędzie się 4 listopada 2021r. o godz. 18:00. Wstęp bezpłatny.