Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Teatr Nowy w Poznaniu zapraszają dzieci spędzające ferie w mieście na spektakl Beniamina M. Bukowskiego „Sztuka bez babci”.

„Sztuka bez babci” to historia dwunastoletniego Samuela oraz pięcioletniej To, która niespodziewanie traci babcię. Pewnego dnia budzi się i nigdzie nie może jej znaleźć. Kiedy To zaczyna mieć pretensje do opowiadacza, który tak ułożył narrację jej życia, Samuel powołuje do życia Znikacza – stwora, któremu wydaje się, że każdego wieczoru odchodzi po to, by następnego dnia ktoś inny wszedł w jego ciało, oraz Krukota – połączenie kruka i kota, czyli dwóch zwierzątek, o których marzy To. Razem z nimi dzieci wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu babci. Bo w opowieściach wszystko jest możliwe – zwłaszcza kiedy sami je tworzymy…

 

Obsada:

Dorota Abbe

Zuzanna Łuczak

Andrzej Niemyt

Katarzyna Węglicka

 

Reżyseria: Tomasz Kaczorowski

Scenografia: Agnieszka Wielewska

Muzyka: Miłosz Sienkiewicz

Premiera: 9 listopada 2018r.

Spektakl trwa: 70 minut (bez przerwy)

Ograniczenia wiekowe: od 7 lat

 

Spektakl współprodukowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Teatr Nowy w Poznaniu będzie można obejrzeć w środę 5 lutego 2020r. o godz. 11:00 na Scenie Wspólnej Teatru Nowego. Informacji o biletach udziela Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu: rezerwacje@csdpoznan.pl; tel. 884 936 747.

Michał Sobkowiak