Wielkimi krokami zbliża się IX Wyścig Jaszczurów, czyli festiwal twórczości filmowej i fotograficznej adresowany do osób mających powyżej 60 lat.

Raz do roku, jak w jakimś transie, pojawiają się na powierzchni sali kinowej jaszczury, czyli uczestnicy festiwalu filmowego „Wyścig Jaszczurów”. Te sympatyczne stwory, bez względu na to, jak wyglądają, bardzo serdecznie zapraszają w dniu 6 grudnia 2018 od godz. 9.00 do sali Teatru „Scena Na Piętrze” przy ul. Masztalarskiej 8 w Poznaniu.

Tak to już jest, że oprócz autorów – scenarzystów, reżyserów i filmowców – potrzebna jest widownia. To właśnie dla widzów dzieje się co roku ten spektakl. W tym roku przeglądy filmów oraz gala finałowa odbędą się tylko w jednym dniu, właśnie 6 grudnia br. No cóż, bywało już w przeszłości, że festiwal odbywał się w trzech kolejnych dniach. W tym roku będzie to kompaktowy festiwal. Tym bardziej organizatorzy, czyli Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury PTAAAK, zapraszają wszystkich lubiących sztukę filmową na to wydarzenie kulturalne.

Nie wypada przy tej okazji pominąć twórców filmowych dzieł oraz autorów fotografii. Do stanięcia w szranki są zaproszone wszystkie osoby, które mają na liczniku wieku 60 lat i są wrażliwymi obserwatorami otaczającej nas rzeczywistości. Ważne jest przy tym zaplecze sprzętowe, gdyż z roku na rok wzrasta poziom produkcji filmowo-fotograficznej. Dla tych, którzy jednak nie mają takiego zaplecza sprzętowego organizatorzy zachęcają do produkcji filmowej za pomocą popularnych smartfonów.

Zgłaszając do przeglądu konkursowego film, należy dołączyć kartę zgłoszenia, która jest do pobrania TU. Odpowiednio do zgłoszenia w konkursie fotografii – karta zgłoszenia jest dostępna TU. Pomocne mogą być też telefony kontaktowe do koordynatorów. W sprawie filmów do Bogusława Krupskiego: 512 142 302, a w sprawie fotografii do Hieronima Dymalskiego: 660 777 601.

 

Konkursowe prace należy nadsyłać do 30 listopada 2018 r. Szczegóły podaje regulamin dostępny TU.

Krzysztof Wodniczak