To już 15 lat odkąd kilku muzyków postanowiło założyć nowy zespół na warszawskich Siekierkach. Ich debiutancki album „Vabang” przemeblował rodzimą scenę reggae. Od tego czasu zawieźli swoją muzykę do setek polskich miejscowości oraz dotarli nawet do Stanów Zjednoczonych, czy Etiopii. Tej jesieni obchodzą urodziny, a już jutro będą świętować w Poznaniu.

Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku na warszawskich Siekierkach. Połączyło ze sobą zieleń otaczającą niedalekie Jeziorko Czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Nazwa zespołu to połączenie dwóch słów: jamajskiego raggamuffin, które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz nawiązującego do nazwy miasta, z którego wywodzi się grupa, skrótu Vava.

Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą. I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu.

Przygotowujemy specjalny materiał, będziemy świętować w wielu miastach nasze piętnaste urodziny. Nie powinno Was zabraknąć, bo inaczej spotkamy się na urodzinach dopiero za 30 lat – mówi Reggaenerator, wokalista grupy.

Koncert jubileuszowy Vavamuffin odbędzie się 24 listopada 2018r. o godz. 20:00 w Domu Tramwajarza przy ul. Słowackiego 19 w Poznaniu.

Michał Sobkowiak