Już jutro odbędzie się koncert świętujący dziesięciolecie istnienia polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana. Z tej okazji zespół zaprosił do współpracy Poznan Jazz Philharmonic Orchestra. Nieprzeciętny koncert połączy w nieoczywisty sposób dwie prężnie rozwijające się w Poznaniu sceny muzyczne, gromadząc na scenie 15 muzyków.

Dagadana od 2008, znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu. To właśnie do tych jazzowych korzeni odwoływać się będzie urodzinowy koncert, w którym usłyszymy różne utwory z 4 studyjnych krążków a także zapowiedź nowego albumu. Wszystko to w aranżacjach Piotra Scholza i Dany Vynnytskiej.

Poznan Jazz Philharmonic Orchestra, która będzie towarzyszyć Dagadanie podczas tego wyjątkowego wydarzenia, to zespół zrzeszający najlepszych poznańskich muzyków jazzowych młodego pokolenia. Ta istniejąca orkiestra zaledwie od dwóch lat już dziś może pochwalić się wieloma sukcesami. Koncerty działającej przy fundacji WeezArt, Poznan Jazz Philharmonic Orchestra są wydarzeniami nietuzinkowymi. Podczas swojej niedługiej działalności orkiestra wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Piotr Scholz: Suite The Road”, którą nagrodzono wspaniałymi recenzjami.

Oba zespoły są ściśle związane z Poznaniem i reprezentują światowy poziom muzyczny. Ich wspólny występ to gwarancja wirtuozerii i muzycznego fermentu. Wydarzenie z pewnością będzie unikatowe w skali ogólnopolskiej.

Koncert odbędzie się w niedzielę 18 listopada 2018 r. o godz.18:00 w CK Zamek w Poznaniu. Wstęp wolny. Z racji, że niektórzy wolą siedzieć a inni tańczyć, na sali będzie dostępnych trochę krzeseł i sporo parkietu.