Poznańska Piętnastka

Minęło kilka miesięcy od reaktywacji Poznańskiej Piętnastki. Działalność zespołu w nowej odsłonie, pod dyrekcją artystyczną uznanego trębacza jazzowego i kompozytora Macieja Fortuny, okazała się wielkim sukcesem.

Fot. Mariusz Forecki

Muzycy w charakterystycznych, specjalnie zaprojektowanych dla nich błękitnych marynarkach, od początku roku zrealizowali kilka ważnych dla Poznania koncertów, prezentując doskonałą artystyczną formę. W programie Poznańskiej Piętnastki mieszczą się oryginalne aranżacje znanych przebojów, autorskie opracowania kompozycji tworzonych dla Poznańskiej Piętnastki Radiowej przez takie tuzy polskiej muzyki jak Jerzy Milian i Jan „Ptaszyn” Wróblewski oraz własne kompozycje. W reaktywowanym składzie „Piętnastki” znaleźli się najzdolniejsi poznańscy artyści, zarówno doświadczeni, jak i młodzi muzycy, tworząc tym samym płaszczyznę łączącą pokolenia.

Maciej Fortuna doprowadził do reaktywacji Poznańskiej Piętnastki, a przed zespołem wiele artystycznych wyzwań i projektów, które już w nadchodzących tygodniach przyspieszą rozrywkowe tętno Poznania i Wielkopolski.

 

Odrobina historii

W 1957 roku w Poznaniu został utworzony zespół taneczno-rozrywkowy Poznańskiej Piętnastki Radiowej. Skład tworzyli wybitni artyści, tacy jak Jerzy Milian, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Janusz Hojan, Benon Hardy czy Wojciech Lechowski. Orkiestrą dyrygował Zygmunt Mahlik.

 

Maciej Szałek

Fortuna Music

 

Możliwość komentowania została wyłączona.