Poznańska Presleyomania trwa…

Miasto Poznań, Miejska Rada Seniorów, ukraiński Dom Handlowy Obolon (kwas chlebowy) oraz Radio Poznań, Kulturalnik Poznański przyczynią się do udanego – taką mam nadzieję – koncertu „Presley, kobiety i śpiew”.

Już dzisiaj zapraszam na koncert, który odbędzie się w środę 15 sierpnia br. o godz.18.30 na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim. Wstęp wolny.

Często standardy, evergreeny, covery (odpowiednie można podkreślić) to materia, do której podchodzimy z dużym dystansem. Ważne jest to, aby wokalistki podejmujące to wezwanie wyciągnęły z tych piosenek, z tego repertuaru coś nowego, elektryzującego, żeby spojrzeli na dany utwór inaczej niż wykonywał to Elvis Presley. Zaśpiewały „po swojemu”.

Jako organizator i producent muzyczny od kilkunastu lat organizujący koncerty przypominające najbardziej charakterystyczny repertuar Króla Rock and Rolla umożliwiam, a nawet daję szansę młodym wokalistkom. Bo uważam, że są zdolne i godne zaprezentowania się na profesjonalnej scenie. Dobór wokalistek na najbliższy sierpniowy koncert nie jest przypadkowy. Ocenicie Państwo sami. Zachęcam do przyjścia w środę 15 sierpnia na Plac Kolegiacki.

Podczas wspomnianego koncertu usłyszymy te mniej lub bardziej znane utwory z rep. Elvisa Presleya m.in. Burning Love Can’t, Help Falling in Love, All Shook Up, Suspicious Minds, You’re the Devil In Disguise, Release Me, Fever, Torma a Surriento, Santa Lucia, I Cant Stop Loving You, Somewhere over The rainbow, Only You, Amazing Grece, Crying in the chapel, Bridge over tramol water, Nobody cnows, Love me tender, Return to sender.

Krzysztof Wodniczak

 

Możliwość komentowania została wyłączona.