Odszedł od nas dominikanin o. Jan Góra

Przez jednych był kochany, wręcz wielbiony, przez innych nie znoszony, żeby nie powiedzieć ani nie napisać znienawidzony. Zmarł nagle w wieku 67 lat w poniedziałek popołudniu w czasie mszy w jednym z poznańskich kościołów.
Bartłomiej Dobrzyński, rzecznik prasowy ‘Lednicy 2000’ mówi, że o. Jan Góra zasłabł w poniedziałek w trakcie odprawiania mszy św. Reanimacja nie przyniosła skutku. Przyczyną śmierci było ustanie akcji serca i obrzęk płuc
Prymas Polski abp Wojciech Polak tak mówił na wieść o śmierci duchownego: śmierć o. Jana Góry jest wielką stratą dla Kościoła, dla ludzi młodych. Dodał potem, że on naprawdę czuł ludzi młodych i ich potrzeby, potrafił ludzi młodych przyciągać i zapalać.
O. Jan Góra
Doktor teologii. Urodził się 8 lutego 1948 w Prudniku koło Opola. Był duszpasterzem akademickim, rekolekcjonistą, twórcą i animatorem ośrodków duszpasterskich na Jamnej, w Hermanicach i nad Lednicą. Był twórcą Domu Jana Pawła II nad Lednicą. To autor kilkunastu książek i licznych felietonów. Był duszpasterzem młodzieży szkół średnich w Poznaniu, a potem duszpasterzem akademickim.W 1997 roku po raz pierwszy zaprosił młodzież na Lednicę koło Gniezna i stworzył ruch ‘Lednica 2000”. Każdego roku w spotkaniach młodych uczestniczyło od kilkudziesięciu do ponad 150 tysięcy pielgrzymów z Polski i zagranicy.

Możliwość komentowania została wyłączona.


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/plugins/ultimate-social-media-icons/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 63