Flagowy koncert czosnkowy

W „Stajence Pegaza”, a właściwie w jej okolicznym plenerze, już w najbliższy Dzień Flagi, czyli w tę sobotę, 2 maja 2015, o godz. 20.00 odbędzie się kolejny „Wieczór Muzyki Autorskiej”, nad którym patronat objął Darek Rogers. Zresztą usłyszeć będzie można głównie utwory pochodzące z jego repertuaru. Tym razem wystąpi bardzo warzywny zespół  - „Filip Czosnkowski Band”. Dla porządku przypomnijmy, że „Stajenka Pegaza” znajduje się w Poznaniu zaraz przy Moście Teatralnym, a dokładnie na ul. A. Fredry 8b (tel. 61 851 64 18).
 

 
„Wieczory Muzyki Autorskiej”
 
Przedsięwzięcie zaistniało 1 lutego zeszłego - 2014 - roku w dwóch poznańskich pubach – w  „Szejku” (ul. H. Wieniawskiego 5) i w „Stajence Pegaza” właśnie. Na koncertach za każdym razem rozbrzmiewały i rozbrzmiewać będą czyste dźwięki indywidualnych wykonawców, duetów i większych formacji. Ich słowa i muzyka płyną prosto z serc. Wykonawcy ci tworzą dla wszystkich, ceniąc sobie przy tym szczerość i czystość w życiu. Kiedy dzielą się muzyką i tekstami z innymi rozpalają światełko, które rozjaśnia umysły i pokrzepia serca.
 
Lokalizacja czystej, prawdziwej muzyki jest nieprzypadkowa - pub „Szejk” (ul. H. Wieniawskiego) znajduje się przy ulicy znakomitego kompozytora i skrzypka polskiego, a „Stajenka Pegaza” (ul. A. Fredry) wybitnego poety i komediopisarza również z Polski. Dwa puby i dwie, sąsiadujące ze sobą ulice nazwane imieniem dwóch WIELKICH POLAKÓW I WIELKICH TWÓRCÓW, jest dość zobowiązujące. Dlatego właśnie realizatorzy przedsięwzięcia podjęli się organizacji koncertów promujących młodych (czasami przede wszystkim duchem) Twórców i w ten sposób dołożyli od siebie mały kamyczek do kontynuacji budowy dzieła kultury polskiej.
 
Darek Rogers mówi tak:
 
Czasami promuję młodych zdolnych wokalistów, którzy śpiewają piosenki mojego autorstwa ( nie mają jeszcze swoich) . Jest to wstęp do nauki tworzenia własnego repertuaru. Po prostu uważam, że warto rozdawać ludziom wędki, jak skorzystają z tego, a wielu tak zrobiło, to będę miał ogromną satysfakcję. Moja „walka o czystą grę” przynosi efekty i może kiedyś….za sto lat nie będzie tysięcy coverowców i naśladowców tylko setki prawdziwych muzyków. 
 
2 maja utwory zagrają:
 
·         Filip Czosnowski – wokal,
·         Darek Rogers – gitara,  czasami wokal,
·         Dominik Dziedzina – gitara,
·         Michał Ambrożkiewicz – bas,
·         Krzysztof Skorupiński – perkusja.
 Natalia Mikołajska


Możliwość komentowania została wyłączona.


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/plugins/ultimate-social-media-icons/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 63