W CK Zamek od początku lipca można oglądać wystawę ilustracji Krystyny Michałowskiej.

CK Zamek zaprasza do niezwykłego ogrodu – krainy wyobraźni Krystyny Michałowskiej. Tworzą go ilustracje powstałe w różnych okresach twórczości Autorki i zamieszczane w różnych książkach. A tych książek, bogato ilustrowanych, było ponad 100. Jak to w wydawnictwach dla dzieci bywa, są tam piękne księżniczki i żaby, i rycerze, i smoki… A wszystko w tajemniczej scenerii, egzotycznej roślinności i w niesamowitym zielono-niebieskim kolorycie.

Krystyna Michałowska przez 30 lat pracowała w wydawnictwie Nasza Księgarnia jako redaktor artystyczny, następnie była graficzką w piśmie „Świerszczyk”. Współpracowała także z takimi wydawnictwami, jak: Świat Książki, Krajowa Agencja Wydawnicza, Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, Wydawnictwo Alfa, WSiP. Jest laureatką Medalu Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości artystycznej (2016).

Zapraszamy na wystawę ilustracji Krystyny Michałowskiej do Holu Wielkiego CK Zamek. Prace można oglądać do 29 lipca w godz. 10 – 20. Wystawa z cyklu „Mistrz ilustracji”, towarzysząca XVII Poznańskim Targom Książki PEGAZIK (23-25.03.2018).

Michał Sobkowiak