Maria Czubaszek nie żyje

A jak mówią, współczynnik IQ w Polsce spadł znacznie. Umarła kobieta, która kiedyś mówiła:  miarą sukcesu jest ilość wrogów. Na starość okazało się, że odniosłam sukces, bo mam więcej wrogów niż przyjaciół.
Maria Czubaszek była autorką tekstów piosenek, dialogow filmowych, satyrykiem, felietonistką i scenarzystką (pisała m. in. do serialu “Na wspólnej”). Tworzyła dla wielu znanych wykonawców i aktorów, np. Wojciech Pokora czy Ewa Bem. Niektórzy porównywali ją nawet z Jeremim Przyborą albo Agnieszką Osiecką. Od 1966 roku pracowała w Programie Trzecim Polskiego Radia. 


Mężem Marii Czubaszek był znany pianista Wojciech Karolak. Jednak, jako że nie lubiła ona blichtru i bycia w centrum uwagi, powstrzymam się, tzn. “Kulturalnik Poznański” się powstrzyma od opisywania całego jej życiorysu. jeśli ktoś chce dowiedzieć się o niej czegoś więcej – a warto – może poszukać gdzieś indziej, bo wszystkie media o tym mówią i piszą.Może tylko zamieszczę jedno zdjęcie pani Marii z okresu, kiedy nie była jeszcze siwa, choć fryzurę całe życie chyba miała taką samą:
Natalia Mikołajska


Możliwość komentowania została wyłączona.